TCS: Oberstdorf podejmuje walkę z wiatrem

Foto: Ingo Jensen, OK Vierschanzentournee
Foto: Ingo Jensen, OK Vierschanzentournee

Za niespełna trzy tygodnie w niemieckim Oberstdorfie skoczkowie rozpoczną rywalizację w Turnieju Czterech Skoczni. Organizatorzy konkursu inauguracyjnego poinformowali, że wychodzą na przeciw oczekiwaniom federacji narciarskiej i podejmą walkę z wiatrem.

Sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpoczął się w tym roku pechowo. Warunki nie ułatwiają organizatorom sprawnego przeprowadzenia konkursów. Organizatorzy konkursu inaugurującego Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie już dziś zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby wiatr nie spędzał snu z powiek zawodnikom i kibicom. – W przeciwieństwie do innych skoczni na świecie, u nas nie było właściwie nigdy niebezpiecznie z powodu warunków – mówi Stefan Huber, członek KO. – Chcemy jednak, aby pojawiający się często wiatr boczny na skoczni nie sprawiał problemów jury przy ustalaniu belki startowej.

W Oberstdorfie zamontowano elektryczne osłonę przed wiatrem (30×15 m). Konstrukcja jest sterowana elektrycznie i posiada wszystkie najnowsze standardy bezpieczeństwa. Ma ona służy ochronie sportowca podczas skoku i pierwszej fazy lotu, tak zwanej fazie stabilizacji. Podobne maszty postawione są już m.in. w Ga-Pa i Innsbrucku. Oberstdorf chwali się jednak, że elektryczne zabezpieczenie stosują jako pierwsi. Stefan Huber uspokaja także kibiców, bo maszty nie będą przeszkadzały kibicom w odbiorze konkursu. Bilety na zawody TCS w tym roku sprzedają się bardzo dobrze. – Jesteśmy przygotowani pod każdym kątem bardzo dobrze, podobnie jak w ubiegłych latach – powiedział Huber.

Źródło: Ingo Jensen / Biuro prasowe TCS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.