TCS Oberstdorf: Już dzisiaj pierwszy konkurs

betgol.pl
betgol.pl

Dziś punktualnie o godzinie 16.30 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa pierwszego z czterech konkursów 63. Turnieju Czterech Skoczni, który zostanie przeprowadzony w niemieckim Oberstdorfie. Wśród zawodników znalazło się pięciu Polaków, którzy wczoraj przebrnęli przez kwalifikacje.

Na skoczni w niemieckim Oberstdorfie zobaczymy pięciu Polaków: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Jana Ziobro,Dawida Kubackiego i Aleksandra Zniszczoła . Zgodnie z zasadami TCS, zawodnicy zostali dobrani w pary a prawo do udziału w drugiej serii konkursowej uzyska zwycięzca danego duetu, oraz 5 przegranych, którzy spośród pokonanych uzyskali najlepsze wyniki.Pary polskich skoczków prezentują się następująco:

Pary KO Polaków:

  • Kamil Stoch vs Stefan Kraft
  • Piotr Żyła vs Matjaz Pungertar
  • Jan Ziobro vs Thomas Diethart
  • Dawid Kubacki vs Andreas Kofler
  • Aleksander Zniszczoł vs Jernej Damjan

Gdyby…

Pytanie na dzisiaj to przede wszystkim kto wygra?Czy istnieje szansa by dziś ktoś skoczył dalej i zdominował konkurs? Wskazać można na zwycięzce wczorajszych kwalifikacji, czyli Petera Prevca, a także na Austriaków, czyli  Michaela Hayboecka i Gregor Schlierenzauera.A może Simon Ammann, który z wczorajszych kwalifikacji zrezygnował i jest jedną wielką niewiadomą? Jednak większość Polaków gdzieś po cichu marzy,  aby Kamil Stoch odniósł pierwsze zwycięstwo i sprawił nam wszystkim radość. Jednak o tym przekonamy się już niebawem. 

 Aura nie sprzyja?

Na Große Schattenbergschanze już wczoraj było dużo śniegu, jednak po całonocnych opadach cały region wręcz tonie w białym puchu. Śnieg ma padać do wieczora, co sprawia, że przygotowanie skoczni będzie dziś dla organizatorów sporym wyzwaniem.My mamy nadzieję, że zła aura nie wpłynie na przebieg całego konkursu.

Lista startowa

Informacje o zawodnikach

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.