TCS: Noworoczne zawody bez udziału publiczności

fot. Wiktoria Wnętkowska

Do startu Pucharu Świata w skokach pozostał niespełna miesiąc. Decyzje dotyczące sezonu związane z pandemią koronawirusa podejmowane są jednak już teraz. Organizatorzy zawodów w Garmisch-Partenkirchen w ramach Turnieju Czterech Skoczni poinformowali, że noworoczny konkurs zostanie rozegrany przy pustych trybunach.

Przebieg nadchodzącej zimy pozostaje wielką niewiadomą. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która nie odpuszcza na całym świecie. Niestety pewne jest już to, iż to będzie specyficzny sezon w kontekście udziału kibiców. Na to wskazują choćby decyzje dotyczące 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. W ubiegłym miesiącu organizatorzy zmagań w Oberstdorfie poinformowali, że maksymalnie 2500 osób będzie mogło wspierać skoczków pod samym obiektem. Rok temu sprzedano 27 tysięcy biletów na inauguracyjny konkurs.

O dużo gorszej decyzji poinformowali organizatorzy zawodów w Garmisch-Partenkirchen. Niestety, noworoczne zmagania odbędą się bez udziału publiczności. Podczas zimy 2019/2020 same kwalifikacje do drugiego konkursu niemieckiej części 68. TCS oglądało 10 tysięcy kibiców, a rywalizację o pucharowe zwycięstwo 21 tys. Lokalne media podają, iż brak fanów wiążę się z ogromnymi stratami finansowymi. Planowany zysk to pół miliona euro.

Organizatorzy, Niemiecki Związek Narciarski oraz przedstawiciele lokalnych władz służby zdrowia zapewniają, że trwają prace nad stworzeniem poszerzonego planu dotyczącego higieny. Celem ma być oczywiście gwarancja bezpiecznego pobytu wszystkich uczestników.

Źródło: PAP

Obserwuj