fot. Sportsinwinter.pl

Marius Lindvik nie będzie walczył o drugie podium w klasyfikacji końcowej Turnieju Czterech Skoczni. 22-letni Norweg nie wystartuje w zmaganiach w Garmisch-Partenkirchen. Powodem jest ból zęba. 

fot. Sportsinwinter.pl

Niestety, Mariusa Lindvika nie zobaczymy podczas drugiego konkursu 69. Turnieju Czterech Skoczni. Norweski skoczek tym samym straci szansę na to, żeby powtórzyć czy nawet poprawić wynik uzyskany w tamtym sezonie. 22-latek w 68. edycji turnieju dwukrotnie odniósł triumf, a na koniec zmagań wywalczył drugie miejsce. Wtedy przegrał tylko z Dawidem Kubackim.

Powodem takiego obrotu spraw? Ból zęba. Alexander Stoeckl za pośrednictwem Hoppandslaget przekazał, iż Lindvik jest w drodze do dentysty w Innsbrucku. – Nie może skakać w Ga-Pa z powodu problemu z zębem. Zdrowie jest zawsze najważniejsze – przyznał szkoleniowiec reprezentacji Norwegii.

Przypomnijmy, że Marius w pierwszym konkursie TCS w tym sezonie stanął na podium. Mistrz świata juniorów zajął trzecie miejsce ze stratą 5,9 punktu do najlepszego Karla Geigera.


Źródło: Hopplandslaget