TCS. Kolejny błąd w testach. Niemiecki fizjoterapeuta nie ma koronawirusa

Fot: Angelika Uchacz

Niemiecki fizjoterapeuta powtórzył test na koronawirusa. Jak ogłosił Niemiecki Związek Narciarski, dzisiejszy wynik okazał się negatywny. Sytuacja więc jest taka sama jak w przypadku Klemensa Murańki. 

Fot: Angelika Uchacz

Niemiecki fizjoterapeuta, tak jak polscy zawodnicy, powtarzał test na koronawirusa. Wczoraj świat skoków obiegła informacja, iż on, podobnie jak Klemens Murańka, otrzymał pozytywny wynik. Przypomnijmy, że po wczorajszej analizie próbki w laboratorium okazało się, że Murańka jest jednak negatywny. Kolejny test potwierdził to. A jak jest w przypadku członka sztabu Stefana Horngachera?

Sytuacja prezentuje się niemal identycznie, jak u polskiego skoczka. Dzisiejszy wynik powtórzonego testu PCR fizjoterapeuty dał wynik negatywny. Tę informację potwierdził Horngacher. – To bardzo dziwna sytuacja – przyznał szkoleniowiec reprezentacji Niemiec. Były trener polskiego zespołu odniósł się także do ostatecznej możliwości startu biało-czerwonych. – Ze sportowego punktu widzenia myślę, że to całkiem nieźle. To jeden z najsilniejszych krajów – powiedział.

Na razie Niemiecki Związek Narciarski nie poinformował, czy fizjoterapeuta powróci do niemieckiej drużyny.

 Źródło: skispringen.com