TCS: Już jutro kwalifikacje w Garmisch-Partenkirchen!

fot. skisprungschanzen.com
fot. skisprungschanzen.com

Opadły już emocje po pierwszym konkursie Pucharu Świata w Oberstdorfie, który rozpoczął 63. Turniej Czterech Skoczni. Już jutro na skoczni w Garmisch-Partenkirchen odbędą się treningi i kwalifikacje do drugiego konkursu tego Turnieju.

O kolejny triumf w zawodach Pucharu Świata zawodnicy powalczą na nowoczesnej skoczni HS140, której punkt konstrukcyjny usytuowany jest na 125 metrze. Rekordzistą Große Olympiaschanze jest Simon Ammann, który 1 stycznia 2010 roku poszybował tam na 143,5 metra. Rekordzistą starej skoczni, która zburzona została w 2007 roku był Adam Małysz. Jego rekord 129,5 m nie został pobity przez 6 lat, aż do zburzenia skoczni.

Organizatorzy konkursu w Ga-Pa zmienili nieco program jutrzejszych zmagań na Große Olympiaschanze.

Program zawodów:

Środa (31.12.2014)

11:15 – dwie serie treningowe
13:45 – kwalifikacje

Czwartek (01.01.2015)

12:30 – seria próbna
14:00 – pierwsza seria konkursowa

Zarówno jutrzejsza jak i noworoczna rywalizacja na skoczni w Garmisch-Partenkirchen zapowiada się niezwykle ciekawie. Liderem Turnieju Czterech Skoczni po wygranej w Oberstdorfie jest Austriak Stefan Kraft (291.9 pkt). Tuż za nim plasuje się jego rodak Michael Hayboeck (285 pkt). Na trzecim miejscu znajduje się Peter Prevc (283,9 pkt). Warto podkreślić, że dość nie oczekiwanie do grona faworytów, którzy mają szansę na końcowy triumf w Turnieju Czterech Skoczni, dołączył Kamil Stoch, który po świetnym występie w Oberstdorfie zajmuje 4. miejsce. Jest to najlepszy rezultat Polaka w karierze, którym rozpoczął Turniej Czterech Skoczni. Wracający po kontuzji Stoch do Krafta traci 17 pkt.

W poprzedniej edycji Turnieju Czterech Skoczni w noworocznym konkursie nie miał sobie równych Thomas Diethart. Austriak znokautował resztę rywali i po skokach na 141 i 140,5 m wygrał swój pierwszy konkurs Pucharu Świata w karierze. Na drugim miejscu ze stratą 11 pkt do zwycięzcy znalazł się Thomas Morgenstern (139 i 139 m). Na najniższym stopniu podium stanął Simon Ammann (133,5 i 139 m). Przed rokiem najlepiej z Polaków spisał się Kamil Stoch (135 i 131 m), zajmując 7. lokatę.

Łukasz Kruczek nie przewidział zmian w kadrze na zawody w Ga-Pa. Dopiero w drugiej części Turnieju Czterech Skoczni do naszej kadry dołączy Bartłomiej Kłusek, nie wiadomo jednak kogo zastąpi.

źródło: fis-ski.com / informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.