TCS. Jest decyzja w sprawie startu Stefana Krafta

fot. M. Rudzińska

Kibice skoków narciarskich od kilku dni zastanawiali się, czy Stefan Kraft pojawi się w składzie Austriaków na Turniej Czterech Skoczni. Dzisiaj poznaliśmy skład podopiecznych Andreasa Widhoelzla na te zmagania. Nie zabrakło w nim miejsca na obrońcy Kryształowej Kuli.

fot. M. Rudzińska

Fani Stefana Krafta mogą odetchnąć z ulgą. Stefan Kraft wraca do rywalizacji skoczków narciarskich. Austriak miał w tym sezonie spore problemy z plecami. W Planicy wrócił też po przerwie związanej z zakażeniem koronawirusem. Oddał tam jeden – fantastyczny – skok treningowy. Potem odnowił się ból pleców i najlepszego skoczka minionej zimy nie oglądaliśmy od tamtej pory. Dzisiaj Austriacki Związek Narciarski potwierdził, że Kraft pojedzie na 69. Turniej Czterech Skoczni.

W składzie austriackiej drużyny zabrakło miejsca dla Gregora Schlierenzauera, który obecnego sezonie na razie nie może zaliczyć do udanego. Poza wspomnianym wyżej Kraftem w Oberstdorfie zobaczymy: Philippa Aschenwalda, Michaela Hayboecka, Daniela Hubera, Thomasa Lacknera, Jana Hoerla oraz Markusa Schiffnera. Pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się 29 grudnia.

Źródło: Austriacki Związek Narciarski

Mateusz Król
Obserwuj