TCS: Hayboeck wygrywa, Kraft zwycięzcą 63. Turnieju Czterech Skoczni!

P1040688Michael Hayboeck wygrał ostatni konkurs 63. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. W cały Turnieju Czterech Skoczni zwyciężył drugi z Austriaków Stefan Kraft, który dzisiaj zajął 3. miejsce.

Hayboeck prowadził po pierwszej serii po skoku na 137,5 m. W serii finałowej postawił kropkę nad “i”. Poszybował na 136,5 m i wygrał swój pierwszy konkurs Pucharu Świata w karierze. Jego rodak Stefan Kraft oddał dzisiaj skoki na 133,5 i 132 m, co dało mu 3. lokatę. Wystarczyło to jednak do końcowego triumfu w całym 63. Turnieju Czterech Skoczni.

Na drugim stopniu podium stanął dzisiaj fenomenalny Noriaki Kasai. Japończyk wylądował na 132,5 i 137 metrze. Nie wystarczyło to jednak do zajęcia miejsca na podium w klasyfikacji generalnej Turnieju.

Peter Prevc (133 i 134,5 m) zajął miejsce tuż za podium. W końcowej klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni zajął 3. miejsce.

Jedyny Polak, który awansował do drugiej serii – Kamil Stoch po skokach na 126,5 i 124,5  m zajął 15. miejsce. W klasyfikacji generalnej TCS nasz mistrz olimpijski wylądował na 10. miejscu.

Pełne wyniki konkursu

Niestety bardzo groźnie wyglądający upadek zaliczył czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann. Mamy nadzieję, że Simon szybko wróci do pełni sił.

źródło: informacja własna / fis-ski.com