_dsc1082-1024x680

Przed nami noworoczny konkurs Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Garmisch – Partenkirchen. Dzisiaj odbył się treningi i kwalifikacje, które wyłoniły 25 par jutrzejszego konkursu. W jutrzejszych zawodach wystartuje sześciu Polaków. 

Po Oberstdorfie przyszedł czas na rywalizacje w systemie KO na skoczni w Garmisch – Partenkirchen. Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły 25 par. Zawodnicy stoczą ze sobą pojedynki. Z każdej pary awansuje na pewno jeden zawodnik. Dodatkowo pięciu “szczęśliwych przegranych” uzupełni stawkę drugiej serii. Sześciu reprezentantów Polski awansowało do konkursu drugiego. Tym razem nie będziemy mieli bratobójczego pojedynku, tak jak to było w Oberstdorfie, kiedy to w jednej parze był Jan Ziobro i Piotr Żyła. W ósmej parze konkursu wystartuje Stefan Hula, który zmierzy się z Andersem Fannemelem. Następnie na starcie zamelduje się Dawid Kubacki z Piusem Paschke. Kolejną parę skoczków będzie tworzyć Jan Ziobro ze Stephanem Leyhe. Piotr Żyła rywalizować będzie z Constantinem Schmidem. Piąty w dzisiejszych kwalifikacjach był Maciej Kot. Tym samym dołączył do niego Vojtech Stursa, który w kwalifikacjach był 45. Ostatnią parę konkursu tworzyć będzie Kamil Stoch z  Markusem Einsebichlerem. Niemiec bardzo dobrze radził sobie w dzisiejszych treningach. Natomiast, Kamil Stoch zrezygnował ze skoku w kwalifikacjach i został przesunięty na ostatnie miejsce w dniu dzisiejszym. Dlatego, też lider naszej kadry wystartuje ze zwycięzcą kwalifikacji.

W przedostatniej parze wystartuje lider klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni – Stefan Kraft, który rywalizować będzie z legendą skoków narciarskich – Noriakim Kasaim. Lider Pucharu Świata – Domen Prevc zmierzy się z Ryoyu Kobayashim. Daniel Andre Tande, który aktualnie leczy dwie kontuzje wystartuje w parze z Tomem Hilde.

Pełna lista startowa

Noworoczny konkurs w Garmisch – Partenkirchen rozpocznie się o godz. 14:00. Transmisja z zawodów odbędzie się na kanale TVP1 i Eurosport1.

Źródło: fis-ski.com

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.