TCS: Freund wygrał serie próbną przed konkursem w Innsbrucku

13:37, 03.01.2016 Franek Damboń Aktualizacja: 15:10, 03.01.2016

DSC_0064-CopySeverin Freund okazał się najlepszy podczas serii próbnej przed trzecim konkursem Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Niemiec skoczył najdalej ze wszystkich skoczków 129 m, jednak przy skoku doznał niegroźnego upadku. Dobre skoki oddali również Maciej Kot oraz Dawid Kubacki.

Drugi w treningu był Norweg Kenneth Gangnes (127,5 m). Trzecie miejsce zajął Niemiec Richard Freitag (126 m). Czwarty był zwycięzca kwalifikacji Austriak Michael Hayboeck (124,5 m). Piąty był kolejny Austriak Stefan Kraft (123 m). Czołową szóstkę zamknął Szwajcar Simon Ammann (128,5 m). Zaskakująco słaby skok w treningu oddał Słoweniec Peter Prevc zajmując dopiero 24. miejsce (115,5 m). Skoki odpuścili sobie Jakub Janda i Noriaki Kasai.

Jak już zostało wspomniane w serii treningowej dobre skoki oddali Maciej Kot i Dawid Kubacki. Ten pierwszy zajął 16. miejsce (120 m). Taką samą odległość uzyskał drugi zawodnik zajmując pozycję niżej (17. miejsce). Słabiej spisali się Kamil Stoch, który był 33 (114,5 m) oraz Stefan Hula (113,5 m) który był tuż za Mistrzem Olimpijskim z Soczi (34. miejsce).

O 14:00 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa z udziałem czterech Polaków.