TCS: Dziś treningi i kwalifikacje w Innsbrucku (lista startowa)

DSC_0064-Copy
Po konkursach w Oberstdorfie i Ga-Pa przyszedł czas na Innsbruck. Tradycyjnie po niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni rozegrane zostaną dwa konkursy w Austrii. Na starcie dzisiejszych treningów i kwalifikacji pojawi się 67 zawodników.

Już dziś na słynnej Bergisel w Innsbruku zobaczymy oficjalny trening, a zaraz po nich kwalifikacje do trzecich już zmagań w cyklu Turnieju Czterech Skoczni. Na starcie zobaczymy 67 zawodników z 17 krajów. W naszej reprezentacji po raz kolejny zaszły zmiany dotyczące składu. Zamiast Klemensa Murańki, który niestety podczas niemieckiej części TCS, ani razu nie zakwalifikował się do konkursu pojawi się młody, dobrze spisujący się Andrzej Stękała. Podczas treningów i kwalifikacji na belce startowej z numerem 22. zasiądzie Andrzej Stękała, z 29. Dawid Kubacki, z 37. Maciej Kot, z 43. Stefa Hula i z 49. Kamil Stoch.

Czy tym razem podczas kwalifikacji pojawią się wszyscy zawodnicy? W sylwestrowych zmaganiach Severin Freund postanowił sobie odpuścić, by później po wygranej Prevca zmierzyć się z nim w noworocznym konkursie, który niespodziewanie przegrał. Tym samym musiał pożegnać się ze zwycięskim turniejowym plastronem. Prevc do tej chwili zebrał 572,6 pkt. Freund ma ich zaledwie 8,6 punktu mniej.

Lista startowa kwalifikacji

Program zawodów:
Sobota, 02.01.2016
11:45 – Oficjalny trening
14:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 03.01.2016
12:30 – Seria próbna
14:00 – Pierwsza seria konkursowa (system KO)

Źródło: fis-ski.com/ informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.