TCS: Dziś pierwszy konkurs 64. edycji Turnieju Czterech Skoczni (lista startowa)

Peter Prevc

Po wczorajszych treningach i kwalifikacja, przyszedł czas na pierwszy konkurs 64. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Tradycyjnie w zawodach udział weźmie 50 skoczków, którzy zmierzą się w parach z rywalami (system KO). Wśród nich znajduje się czterech Polaków. 

To już 64. edycja prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni. Po wczorajszych kwalifikacjach do konkursu wyłoniono 50 zawodników, którzy stworzą 25 par. Skoczkowie w tych parach będą rywalizować ze sobą w pierwszej serii konkursu. Do rundy finałowej awansuje jeden najlepszy zawodnik z każdej pary i pięciu tzw. “lucky looser” z najlepszymi wynikami. W konkursie znalazło się czterech reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Stefan Hula. Klemens Murańka nie awansował do konkursu głównego.

Przed naszymi zawodnikami nie łatwe zadanie bowiem ich rywalami są:

27. Maciej Kot vs 24. Manuel Fettner

29. Robert Kranjec vs 22. Stefan Hula

33. Kamil Stoch vs 18. Andreas Wank

49. Piotr Żyła vs 2. Severin Freund

Wygląda na to, że Piotr Żyła jest w najgorszej sytuacji wśród Polaków. Severin Freund jest traktowany jako jeden z faworytów do wygrania całego Turnieju Czterech Skoczni. Jako jedyny w trakcie wczorajszych kwalifikacji był w stanie zbliżyć się do fenomenalnie skaczącego Petera Prevca.

Pełna lista startowa konkursu w Oberstdorfie

Konkurs został zaplanowany na godz. 17:15. O godz. 15:45 ma rozpocząć się seria próbna. Zawody będzie można obejrzeć na kanale Eurosport 1 oraz TVP 1. Relacje tekstową FIS Live można śledzić za pośrednictwem strony fis-ski.com.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.