TCS: 70 zawodników na starcie w Ga-Pa (lista startowa)

DSC_0063-CopyGross Olympiaschanze jest tradycyjną areną zmagań noworocznego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Dzisiaj w Garmisch-Partenkirchen treningi i kwalifikacje. Na starcie widnieje 70 nazwisk.

64. edycja Turnieju Czterech Skoczni rozkręca się na dobre. Po dość kontrowersyjnym konkursie w Oberstdrofie, nadszedł czas na Ga-Pa. Skoczkowie na dużej skoczni pojawią się dzisiaj ok. 11:45, kiedy ma zostać rozegrany oficjalny trening. Na godzinę 14:00 zaplanowano kwalifikacje wyłaniające najlepszą pięćdziesiątkę, która zmierzy się jutro w konkursie głównym. Zawodnicy tradycyjnie zostaną podzieleni na pary rywalizujące w systemie KO. Warunki na skoczni wydają się optymalne. Najprawdopodobniej nic nie stanie na przeszkodzie w rozegraniu zawodów.

Faworytami konkursu wydają się być aktualnie najlepsi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Peter Prevc z pewnością będzie chciał dogonić w “generalce” turniejowej Severina Freunda. Niemiec wygrał w Oberstdorfie korzystając z chwilowo sprzyjających warunków. Dało mu to przewagę nad Prevcem wynoszącą 7,3 punktu. Nie powinniśmy zapominać o drugim Michaelu Hayboecku, który w ostatnich tygodniach cały czas podnosi swoją formą. Jeśli Austriak nie straci za dużo w części niemieckiej turnieju, to z pewnością na ojczystej ziemi może być groźny.

Polacy cały czas liczą na przebudzenie naszej kadry. W Oberstdorfie każdy z naszych skoczków przegrał swoją rywalizację w parze, a do drugiej serii awansował jako lucky loser Kamil Stoch. Polak ostatecznie został sklasyfikowany na 23. lokacje. To dalekie od umiejętności naszego wielkiego mistrza. W Ga-Pa zamiast Piotra Żyły zobaczymy Dawida Kubackiego. Miejmy nadzieję, że nowy rok uda się rozpocząć ze zgoła odmiennymi nastrojami. Transmisję w dzisiejszych kwalifikacji obejrzycie na kanale Eurosport 1. Relacja także w Radiu Gol (Radiogol.pl).

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.