Tandrevold pod wrażeniem Nilsson. „Stina odniesie sukces od razu”

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Nie milkną echa niespodziewanej decyzji Stiny Nilsson odnośnie zmiany uprawianej dyscypliny sportowej. W ostatnim czasie o byłej już biegaczce narciarskiej wypowiedziała się między innymi trzykrotna medalistka mistrzostw świata w biathlonie, Ingrid Landmark Tandrevold – Stina ma wszystkie cechy, których potrzebuje biathlonista – przyznała Norweżka.

Informacja ogłoszona kilka miesięcy temu przez Stinę Nilsson w dalszym ciągu wywołuje wiele emocji zarówno w środowisku narciarskim, jak i biathlonowym. Komentowały ją między innymi takie tuzy, jak Jelena Wialbe czy Magdalena Forsberg. Podczas zakończonego w niedzielę festiwalu nartorolkowego BlinkFestivalen na temat tej decyzji wypowiedziała się również znana norweska biathlonistka, Ingrid Landmark Tandrevold. – Wiele osób zastanawia się, jak Stina Nilsson będzie spisywać się w biathlonie. W każdym razie dla mnie jest to komplement, że zdecydowała się przejść do biathlonu. To musi oznaczać, że jej zdaniem uprawiamy fantastyczny sport – przyznała w wywiadzie udzielonym norweskiemu dziennikowi Verdens Gang.

Norweżka uważa także, że Nilsson ma wszelkie predyspozycje do tego, by osiągać bardzo dobre rezultaty w swej nowej dyscyplinie. – Jako była już sprinterka w narciarstwie biegowym ma wszystkie cechy – zarówno fizyczne, jak i psychiczne – które niezbędne są w biathlonie. Okrążenia między jednym a drugim strzelaniem są dosyć krótkie. Ponadto, jest również wiele startów i przerw. Jednocześnie zawsze trzeba mieć „wolną głowę” w stresujących sytuacjach. Tak samo jest w sprintach w biegach narciarskich. Dlatego myślę, że Stina ma wszystkie cechy, których potrzebuje biathlonista – kontynuowała trzecia zawodniczka w klasyfikacji biegu pościgowego w ostatnim sezonie.

Urodzona w Bærum biathlonistka z optymizmem patrzy na karierę swej nowej koleżanki. Co więcej, wróży jej ona szybki sukces. Jednakże ma również pewne wątpliwości odnośnie tego, czy już w początkach swej biathlonowej kariery Szwedka zdoła przez dłuższy okres czasu utrzymać się w ścisłej czołówce. – Moim zdaniem odniesie sukces od razu, ale byłabym pod wrażeniem, gdyby zrobiła kolejny krok i pozostała na szczycie przez cały sezon. Denise Herrmann również przeniosła się z narciarstwa biegowego do biathlonu. Zajęło jej to kilka sezonów i kosztowało dużo ciężkiej pracy, aby regularne osiągać wyniki na wysokim poziomie. Na pewno nie chcemy, że Stina przyszła i nas „biła” – zakończyła z uśmiechem na twarzy Tandrevold.

Źródło: vg.no; fondoitalia.it