Tajner prezesem PZN na kolejną kadencję

Jak podał portal sport.onet.pl obecny prezes PZN, Apoloniusz Tajner został wybrany do pełnienia tej funkcji przez kolejne 4 lata. 64-letni działacz rządzi od 2006 roku, ale według dotychczasowych przepisów miałaby to być ostatnia kadencja jego prezesury.

Wybór Tajnera na stanowisko prezesa PZN-u był jedynie formalnością, gdyż nie miał przeciwnika. Głosujący podczas Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego, odbywającego się w krakowskim hotelu Novotel oddali na niego 75 ważnych głosów.

Podczas całego zgromadzenia wybrano także członków zarządu PZN. Z grona 12 kandydatów wybrano Wojciecha Gajewskiego, Teresę Sochę, Jarosława Koniora, Marcina Blauta, Zbigniewa Wuwera, Wojciecha Gumnego i Marka Pacha. W czasie posiedzenia długo dyskutowano o kondycji poszczególnych dysplin, w tym krytykowano zarządzanie narciarstwem alpejskim, a także zredukowano do 40 liczbę związkowych delegatów.

Apoloniusz Tajner rozpocznie już czwartą kadencję jako prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Przed jej objęciem był kuratorem związku, a także pracował w nim jako dyrektor sportowy i sekretarz generalny. Jako sportowiec konkurował z innymi w kombinacji norweskiej, a później został trenerem skoków narciarskich, do 2004 roku osiągając sukcesy z Adamem Małyszem, z których jest w tym momencie najbardziej znany.

Źródło: sport.onet.pl\ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.