Tajner o szansach Polaków na IO w Pjongczangu

W ostatnim czasie wiele osób ze świata sportów zimowych wypowiada się na temat szans Polski w nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich. Swoje zdanie na ten temat postanowił ujawnić także Apoloniusz Tajner.

W dniach 9-25 lutego 2018 roku w Korei południowej rozegrane zostaną Igrzyska Olimpijskie. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego jest w dobrym nastroju przed najważniejszą imprezą sezonu zimowego. – Liczę na miejsca na podium w skokach narciarskich – mówi z przekonaniem Apoloniusz Tajner dla portalu Sport.onet.pl. Podczas prezentacji strojów na igrzyska firmy 4F, która ubiera naszych reprezentantów od 2010 roku,  Tajner z chęcią przedstawił swoje zdanie na temat nadchodzącej imprezy. ­- Ubrania tej firmy ostatnio przyniosły szczęście, ale tak się dzieje od wielu lat. Teraz jedziemy do Korei Południowej z podobną liczbą szans medalowych w konkurencjach narciarskich.- opowiada.  Prezes PZN liczy co najmniej na trzy medale skoczków narciarskich (indywidualnie i drużynowo), medal na dystansie 30km (Justyna Kowalczyk).

– Potęgą w sportach zimowych nie jesteśmy, ale mamy przecież też dobre łyżwy szybkie oraz biathlon kobiet. Myślę, że nie będziemy tak całkiem niewidoczni, a wręcz odwrotnie – dodaje. – Nowa kolekcja olimpijska przedstawiona na pokazie przypadła mi do gustu. – opowiada Tajner. – Podobała mi się także z tego powodu, że wyraźnie widać w niej biało-czerwone barwy – opowiada Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Źródło: eurosport.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.