Tajner o Johaug: Użycie tej maści może było przykrywką

1

Wciąż nie milkną echa dopingowej wpadki Therese Johaug. Teraz w tej sprawie głos zabrał prezes PZN Apoloniusz Tajner. – Zdziwiłbym się, gdyby nie było w ogóle dyskwalifikacji – powiedział nam Tajner. 

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego w rozmowie z nami przyznał, że nie ma absolutnie wątpliwości, że WADA potraktuje ostrzej Therese Johaug, niż norweska komisja. – Sytuacja jaka się pojawiła, jest niejasna i niezrozumiała – mówił Apoloniusz Tajner. Przypomnijmy, że u Johaug wykryto stosowanie clostebolu. Utytułowana norweska biegaczka oraz zdobywczyni Pucharu Świata ostatniej zimy, tłumaczyła, że to skutek stosowania przez nią kremu na oparzenia ust.

– Wydaje mi się niemożliwe, żeby czy zawodnik, czy lekarz, ominęli informację, która na pudełku wyraźnie wskazywała na substancję zabronioną – tłumaczył. Zdaniem prezesa, jeśli już taka sytuacja zaistniała, powinno się natychmiastowo to zgłaszać i wtedy jest jakieś uzasadnienie. W tym przypadku postanowiono narazić się na błąd, który skutkuje poważnymi konsekwencjami. – Uważam, że użycie tej maści być może było tylko przykrywką – ocenił były trener Adama Małysza.

Pełna rozmowa z Apoloniuszem Tajnerem w ramach Dnia Sportów Zimowych. Warto być wtedy z nami, gdyż będziemy rozdawać bilety na Puchar Świata w Zakopanem. Szczegóły wkrótce.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Tajner o Johaug: Użycie tej maści może było przykrywką

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.