Tajemnicze zniknięcie czeskiego skoczka. Policja szuka go od miesiąca

Screen - YouTube

Od miesiąca policja nieskutecznie poszukuje byłego czeskiego skoczka, Antonina Hajka, który od tego czasu nie daje znaku życia swoim bliskim. Przypuszcza się, że Czech może przebywać w Malezji, a jednym z powodów wyjazdu mogą być problemy w życiu prywatnym.

Screen – YouTube

Skoczek poszukiwany

Jak informują czeskie media, były reprezentant tego kraju w skokach narciarskich, Antonin Hajek, od miesiąca nie dał swojej rodzinie znaku życia. Czech od 2 października jest poszukiwany przez policję, jednak nieskutecznie. Rodzina twierdzi, że nie ma pojęcia, gdzie może przebywać były zawodnik. Przypuszcza się jednak, że Hajek może przebywać w Malezji, dokąd ponoć planował wyjechać do pracy.

Przypuszczalnie powodem wyjazdu mogą być problemy rodzinne, które w ostatnich latach miał Czech. W 2019 roku Hajek poślubił w Harrachovie Veronikę Pankovą, fizjoterapeutkę czeskiej kadry. Rzekomy romans z jedną z zawodniczek w czasie, gdy były skoczek był trenerem żeńskiej reprezentacji kobiet, miał być powodem zakończenia małżeństwa, do którego doszło w ostatnich miesiącach. Nikt nie jest jednak w stanie potwierdzić, czy właśnie powody osobiste stoją za zaginięciem Czecha.

Wczesne zakończenie kariery

Antonin Hajek w zawodach Pucharu Świata zadebiutował w sezonie 2003/2004. Jego najlepszy wynik w konkursach tej rangi to czwarta lokata. Czech dwukrotnie startował w mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich (Vancouver i Soczi). Jego rekord życiowy wynosi 236 metrów, co do dziś pozostaje rekordem jego kraju. Skoczek zakończył karierę w 2015 roku w wieku zaledwie dwudziestu ośmiu lat.

Źródło: sport.cz