Szwedzko-norweski tour nowością w Pucharze Świata 2019/2020

Międzynarodowa Federacja Narciarska opublikowała wstępny kalendarz na sezon 2019/2020 Pucharu Świata w biegach narciarskich. W zestawieniu nie zabrakło nowości, a jedną z wyróżniających się pozycji w terminarzu jest z pewnością rozgrywany w Szwecji i Norwegii Mid Scandinavian Tour.
W sezonie 2019/2020 nie odbędą się mistrzostwa świata ani igrzyska olimpijskie, więc FIS chce sprawić, aby walka o Kryształową Kulę trwała do samego końca i przyciągała widzów przed telewizory, a kibiców na trasy. W związku z tym kalendarz na przyszły sezon jest bardzo rozbudowany i nie brakuje w nim nowości, które mają szansę na to, aby na stałe zagościć w Pucharze Świata.

Zmagania o Kryształową Kulę zostaną zainaugurowane cyklem Ruka Triple na przełomie listopada i grudnia. Tydzień później biegacze wystartują w Lillehammer, a następnie przeniosą się do Davos i Planicy, która po roku przerwy ponownie pojawi się w kalendarzu Pucharu Świata. Na 28 grudnia zaplanowano inaugurację czternastej edycji Tour de Ski, która odbędzie się w szwajcarskim Lenzerheide. W Sylwestra biegacze mieli przenieść się do stolicy Liechtensteinu – Vaduz. Mieszkańcy opowiedzieli się jednak przeciwko organizacji zawodów i na razie nie wiadomo jaką lokalizację wybierze FIS. Z programu Tour de Ski, ze względu na mistrzostwa świata, które odbędą się w 2021 roku, wypadł Oberstdorf.

Tydzień po zakończeniu Touru zawodnicy wystartują w Dreźnie, a potem w czeskim Nowym Meście. W dniach 25-26 stycznia w Oberstdorfie odbędzie się próba generalna przed mistrzostwami świata 2021. Największą rewolucją w kalendarzu jest jednak bez wątpienia sześcioetapowy Mid Scandinavian Tour (nazwa robocza) rozgrywany na trasach w Szwecji i Norwegii. Zawody te mają rozpocząć się 15 lutego w Oestersund, następnie przenieść się do Are, a potem do Storlien, gdzie zaplanowano bieg na 38 kilometrów do norweskiego miasteczka Meraker. Cała rywalizacja ma zakończyć się 23 lutego w Trondheim.

Nowością w terminarzu jest także Sprint Tour w kanadyjskim Quebecu i amerykańskim Minneapolis w dniach 14-17 marca. Sezon zakończy się Finałem Pucharu Świata w Canmore (20-22 marca).

Kalendarz Pucharu Świata na sezon 2019/2020Źródło: FIS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.