Szwedzkie media o wpadce dopingowej Therese Johaug

fot. Irek Trawka

Astrid-Jacobsen-Therese-Johaug-Jessica-Diggins

Wpadka dopingowa Therese Johaug jest jednym z głównych tematów w szwedzkich mediach. Eksperci od biegów narciarskich w Szwecji nie ukrywają swojego zdziwienia pozytywnym wynikiem testu antydopingowego u utytułowanej Norweżki.

Norweski Związek Narciarski dziś rano potwierdził, że u Therese Johaug wykryto clostebol, który dostał się do organizmu Norweżki w kremie na poparzenia ust – Trofoderminie. Temat dopingu norweskiej gwiazdy narciarstwa biegowego jest jedną z głównych informacji na stronie internetowej szwedzkiego dziennika Expressen.

Jedną z pierwszych osób, która zabrała głos w tej sprawie był szwedzki trener Rikard Grip. – Jestem w szoku. Nie mam pojęcia co mógłbym teraz powiedzieć. Nic więcej niż to, że jestem wstrząśnięty i zaskoczony. Trzeba wszystko jeszcze raz dokładnie sprawdzić i zobaczyć dlaczego takie rzeczy się zdarzają. Musimy wziąć się za to na poważnie – mówi Szwed. – Ich obowiązkiem jest to, aby śledzić wszelkie nowości. W każdym kraju powinna być odpowiednia organizacja, która będzie odpowiadać za przestrzeganie zasad – dodaje.

Podobnego zdania jest Torbjörn Nordevall, rzecznik prasowy Charlotte Kalli. – W tej chwili Charlotte Kalla nie udzieli żadnych wywiadów. Ona nie będzie udzielać wywiadów i wypowiadać się na tematy, o których tak naprawdę niewiele wie. Musimy poczekać na konferencję prasową i zobaczyć jak to się dalej potoczy – tłumaczy Nordevall.

Szwedzi zastanawiają się także jaką karę otrzyma Norweżka. – Nie mam pojęcia jaką karę otrzyma Therese. Jednak jeśli rzeczywiście brała te leki to zakładam, że zostanie zdyskwalifikowana – kończy Johan Sares cytowany przez Expressen.

Źródło: expressen.se

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.