Szwedzki dziennikarz atakuje Norwegów i Therese Johaug

Therese-Johaug

Szwedzki dziennikarz sportowy Lasse Anrell w swoim felietonie opublikowanym w sobotę zaatakował reprezentację Norwegii w biegach narciarskich. Chodzi oczywiście o temat stosowania leków na astmę. Najmocniej dostało się jednak Therese Johaug.

Lasse Anrell to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych w Szwecji. Na łamach dziennika “Nya Waermlands Tidning” Szwed bez ogródek nazywał Therese Johaug “oszustką”, która stosuje leki na astmę mimo braku potrzebnych zezwoleń. – Jej niewinne stwierdzenie, że tak robili wszyscy, jest identyczne ze sportsmenkami z NRD, które tak właśnie się kiedyś tłumaczyły – napisał Anrell.

Dziennikarz dodał także, że dwukrotna triumfatorka Pucharu Świata jest nietykalna ze względu na siłę i wielkość norweskich biegaczy i biegaczek narciarskich, sugerując jednocześnie, że Norwegów powinno się wykluczyć z zawodów na przynajmniej dwa lata, aby oczyścić atmosferę w tym sporcie. – Po ujawnieniu masowego stosowania lekarstw na astmę także przez zdrowych zawodników mam tylko jedną propozycję dla uratowania tego sportu. Należy wykluczyć wszystkich Norwegów na co najmniej dwa lata. Ma to być zarówno kara jak i szansa na oczyszczenie się – zaznaczył Szwed cytowany przez PAP.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.