Szwedzka kadra osłabiona. Znana biegaczka straci sezon…

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Hanna Falk nie pojawi się tej zimy na trasach Pucharu Świata. Szwedka za kilka dni podda się operacji przepukliny dysku. W najbliższych miesiącach będzie musiała skupić się nie na rywalizacji pucharowej, a na rehabilitacji i powrocie do pełnej sprawności.

Reprezentacja Szwecji w sezonie 2019/2020 będzie musiała radzić sobie bez Hanny Falk. Doświadczona biegaczka, specjalizująca się w sprintach, przez kilka ostatnich lat zmagała się z bólami kręgosłupa, które nasiliły się w tegorocznym okresie przygotowawczym. Falk została zmuszona do przejścia pełnej diagnostyki, która ujawniła przepuklinę dysku i postawiła dalszą karierę zawodniczki pod znakiem zapytania. Reprezentantka Szwecji nie zamierzała czekać z operacją i o planowanym zabiegu poinformowała na swoim profilu na Instagramie.

– Ostatni miesiąc był dla mnie trudny, a badania potwierdziły przepuklinę dysku. Od kilku lat mam problemy z kręgosłupem, ale teraz ból był nie do zniesienia. W związku z tym w najbliższych miesiącach czekają mnie operacja i rehabilitacja – czytamy. – Jestem zawiedziona, ale też bardzo zmotywowana i wrócę silniejsza – pisze Szwedka.

Hanna Falk, która miniony sezon zakończyła na 44. miejscu w klasyfikacji generalnej, do rywalizacji zamierza powrócić w sezonie 2020/2021.

Źródło: Expressen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.