Szwedzka gwiazda ostro do dziennikarza. “Ty idioto!”

for. screen Eurosport

Frida Karlsson, jedna z głównych kandydatek do zwycięstwa w Tour de Ski, po raz kolejny znalazła się w centrum zainteresowania mediów ze względu na taktykę, którą przyjęła w niedzielnym biegu pościgowym na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym. Szwedkę otwarcie skrytykował Jari Isometsä, który pełni rolę eksperta fińskiej stacji MTV. – Frida zdaje się nie uczyć na błędach – powiedział. Karlsson nie zostawiła tego komentarza bez odpowiedzi.

for. screen Eurosport

Zawodnicy rywalizujący w 17. edycji prestiżowego cyklu Tour de Ski mają za sobą dwa z siedmiu zaplanowanych etapów. W szwajcarskim Val Mustair rywalizowano w sprintach stylem dowolnym oraz w biegach dystansowych na 10 kilometrów techniką klasyczną. Jedną z głównych aktorek noworocznej rywalizacji była Frida Karlsson, która przez ekspertów jest wymieniana w gronie głównych kandydatek do zwycięstwa w całej imprezie.

Reprezentantka Szwecji w niedzielnych zawodach dość szybko wyszła na prowadzenie i dyktowała mocne tempo przez niemal cały dystans by zgubić najgroźniejsze konkurentki. 23-latka, mimo wysokiej intensywności biegu, nie zdołała jednak oderwać się od rywalek i  “wiozła” je na swoich plecach do ostatnich metrów, płacąc za to wysoką cenę na finiszu, gdy została wyprzedzona przez Tiril Udnes Weng i Kerttu Niskanen.

“Popełnia te same błędy”

Taktyka Szwedki spotkała się z mieszanymi odczuciami. Krytyczny w swoich komentarzach był zwłaszcza pełniący rolę eksperta były biegacz narciarski Jari Isometsä, który w rozmowie z fińskimi mediami przyznał, że Karlsson nie wyciąga wniosków z poprzednich startów i nie uczy się na błędach. – Frida zdaje się nie uczyć na błędach. Śledzę jej poczynania od co najmniej trzech lat i za każdym razem popełnia te same błędy. Gdybym był jej trenerem starałbym się nad tym pracować – zaczął Fin. – Jest oczywiście młodą zawodniczką, ale jeśli zapytasz o opinię kilku ekspertów, to dowiesz się, że całkiem sporo z nich uważa, że ​​Frida zrujnowała takim początkiem sporo biegów – dodał Isometsä cytowany przez MTV Uutiset.

“Spróbuj sam”

Na odpowiedź Fridy Karlsson nie trzeba było długo czekać. Zawodniczka, która o komentarz do słów Fina została poproszona przez szwedzki dziennik Expressen, nie ukrywała, że nie zgadza się z tokiem myślenia trzykrotnego mistrza olimpijskiego. – Najlepsze rezultaty notuję gdy mocno otwieram bieg. Kiedy mam dobry dzień jestem w stanie utrzymać to tempo do samego końca. Zawsze tak robię. Takie jest po prostu moje nastawienie – rozpoczęła Szwedka.

Nie wiem czy osiągnęłabym takie wyniki gdybym nie odważyła się startować z przytupem. Czasami mogłam skorzystać z innej taktyki, ale wolę dwa zwycięstwa i siedem ósmych miejsc niż dziewięć trzecich lokat – dodała Karlsson cytowana przez Expressen.

Reprezentantka Trzech Koron pokusiła się też o wbicie szpilki byłemu reprezentantowi Finlandii. – Sam spróbuj pobiec na nartach, idioto – powiedziała Karlsson.

Źródło: Expressen / mtvuutiset.fi / informacja własna