Szwedzi w Toblach bez swoich największych gwiazd

fot.svt.se

fot.svt.se
fot.svt.se

Reprezentacja Szwecji pojawi się na zawodach Pucharu Świata w Toblach w okrojonym składzie. W kadrze nie znaleźli się bowiem zawodnicy, którzy z powodzeniem rywalizowali w zakończonym wczoraj cyklu Tour de Ski.

Szwedzi podczas zawodów Pucharu Świata w Toblach pojawią się w zmienionym składzie, głównie ze względu na to, że we Włoszech odbędą się tylko sprinty i sprinty drużynowe. W związku z tym do kadry nie zostali włączeni zawodnicy, którzy specjalizują się w biegach dystansowych, a także ci, którzy ukończyli morderczy cykl Tour de Ski. W dniach 14-15 stycznia w Pucharze Świata nie zobaczymy zatem Stiny Nilsson czy Charlotte Kalli. Obie biegaczki dotrwały do samego końca Touru, a Nilsson stanęła na podium całej imprezy i wygrała cztery z siedmiu etapów. Kalli poszło nieco gorzej, ale Szwedka nadal musi się oszczędzać po problemach zdrowotnych z początku sezonu.

Nieobecność największych gwiazd będzie szansą dla zawodniczek, które rzadziej pokazują się w zawodach najwyższej rangi. – Tour de Ski zakończyło się dla nas ogromnym sukcesem, ale nie możemy zapominać o zawodach Pucharu Skandynawii w Lahti, gdzie nasi zawodnicy zajęli cztery z sześciu miejsc na podium w sprincie stylem dowolnym. Teraz mamy nadzieję na to, że dobrą formę przeniosą na Puchar Świata w Toblach – mówi Rikard Grip.

Skład kadry kobiet: Maja Dahlqvist Anna Dyvik, Hanna Falk, Ida Ingemarsdotter, Jonna Sundling, Jennie Öberg
Skład kadry mężczyzn: Emil Jonsson, Gustav Nordström, Teodor Peterson, Eric Srebrny Oskar Svensson, Karl Johan Westberg

Źródło: expressen.se

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.