Szwedzi poznali mapę trasy olimpijskiej. Dwukrotna mistrzyni świata nie kryje zadowolenia

fot. M. Rudzińska

Reprezentacja Szwecji w biegach narciarskich poznała ostatnio plan trasy, na której w lutym 2022 roku zawodniczki i zawodnicy będą walczyć o medale igrzysk olimpijskich. Fakt ten skomentowała dwukrotna mistrzyni świata w konkurencjach sprinterskich, Jonna Sundling.

fot. M. Rudzińska

Choć powoli odliczamy już ostatnie dni do rozpoczęcia XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich, to za nieco ponad pół roku swoje wielkie święto będą także obchodzić sympatycy sportów zimowych. W dniach 4-20 lutego 2022 roku odbędą się bowiem XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Niestety, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa przedstawiciele dyscyplin zimowych nie mieli możliwości przetestowania tras, na których rozegra się walka o olimpijskie laury.

Jak się okazuje, w ostatnim czasie biegaczki i biegacze narciarscy ze Szwecji otrzymali mapę pekińskich tras olimpijskich. Zadowolenia z tego faktu nie kryje Jonna Sundling, która w bieżącym roku wywalczyła w Oberstdorfie dwa złote medale mistrzostw świata. – Mamy ogólne wyobrażenie o tym, jak to będzie wyglądać. Oczywiście, jest jeszcze czas na zmiany, ale na ten moment trasa jest stosunkowo długa, z wieloma zakrętami i lekkim podbiegiem na końcu – przyznała 26-latka.

Zawodniczka zdaje sobie jednak sprawę, że poznanie tras „na żywo” byłoby znacznie korzystniejsze. – Trudno powiedzieć, jak to wszystko wygląda naprawdę, kiedy sam tam nie byłeś i nie widziałeś choćby wideo. Ale dobrze, że otrzymaliśmy mapę trasy. Dzięki temu mamy o niej przynajmniej jakiekolwiek pojęcie – dodała Szwedka.

Druga biegaczka klasyfikacji sprinterskiej w sezonie 2019/2020 odniosła się także do kroków, jakie należy poczynić, by dobrze przygotować się do startu na trasach w Pekinie. – Oczywiste jest, że zaczynasz już myśleć o pewnych szczegółach (…). Ale teraz, latem, mówimy głównie o objętościach treningowych. Jesienią przyjrzymy się bardziej konkretnym rzeczom – zakończyła Sundling.

Źródło: informacja własna/sports.ru