Szwedzi odkryli karty, Frida Karlsson w zespole seniorek

Photo credits JWSC/Aku Mattila

Photo credits JWSC/Aku Mattila

Frida Karlsson, rewelacja mistrzostw świata w Seefeld, otrzymała nominację do pierwszego zespołu Szwecji razem z takimi biegaczkami jak Charlotte Kalla czy Stina Nilsson. W kadrze A mężczyzn znalazło się sześciu zawodników.

Szwedzki Związek Narciarski (SSF) poinformował na swojej stronie internetowej o składach grup treningowych na sezon 2019/2020. W zespole seniorek znalazło się miejsce dla ośmiu biegaczek, a w kadrze seniorów dla sześciu zawodników. Największą pozytywną niespodzianką jest bez wątpienia obecność Fridy Karlsson w kadrze A. 19-latka z Sollefteå w minionym sezonie zdobyła trzy medale na mistrzostwach świata juniorek w Lahti, a miesiąc później w Seefeld wywalczyła trzy krążki podczas czempionatu globu seniorek w Seefeld. Rozwój Karlsson nie umknął trenerom, którzy wybrali młodą Szwedkę do seniorskiego zespołu.

W pierwszej kadrze reprezentantek Trzech Koron znalazło się także miejsce dla doświadczonej Charlotte Kalli, młodej Ebby Andersson czy świetnie dysponowanej sprinterki Stiny Nilsson. W grupie treningowej nie ma natomiast Idy Ingemarsdotter, która zakończył karierę i Daniela Rickardssona, który trenuje indywidualne. W zespole mężczyzn liderem powinien być Calle Halfvarsson, który w minionym sezonie nie pokazał pełni swojego potencjału.

Kadra A kobiet:
Ebba Andersson
Maja Dahlqvist
Hanna Falk
Charlotte Kalla
Frida Karlsson
Stina Nilsson
Evelina Settlin
Jonna Sundling

Kadra A mężczyzn:
Jens Burman
Calle Halfvarsson
Johan Häggström
Teodor Peterson
Oskar Svensson
Viktor Thorn

Drugi zespół kobiet:
Anna Dyvik
Moa Molander Kristiansen
Elina Rönnlund
Lisa Vinsa

Drugi zespół mężczyzn:
Martin Bergström
Axel Ekström
Marcus Grate
Simon Lageson
Anton Persson
Marcus Ruus
Björn Sandström
Karl-Johan Westberg

Źródło: skidor.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.