Szwedzi liderami klasyfikacji generalnej, Justyna Kowalczyk tuż za czołową dziesiątką

fot.svt.se

fot.svt.se
fot.svt.se

Szwedka Stina Nilsson i jej rodak Calle Halfvarsson są liderami Pucharu Świata po weekendzie w Kuusamo. Justyna Kowalczyk, jedyna Polka, która zapunktowała w inauguracyjnych zawodach sezonu 2016/2017, plasuje się na jedenastej pozycji.

PŚ Kobiet:

Weekend w Kuusamo był bardzo udany dla szwedzkich biegaczy. Stina Nilsson wygrała sprint stylem klasycznym rozgrywany w sobotę, a w niedzielnym biegu na 10 kilometrów tą samą techniką uplasowała się na siódmym miejscu, co pozwoliło jej zgromadzić 136 punktów w klasyfikacji generalnej i zachować żółtą koszulkę liderki całego cyklu. Na drugą lokatę przesunęła się Marit Bjoergen, która wygrała wczorajszy bieg na dystansie 10 kilometrów. Norweżka zgromadziła do tej pory 126 punktów. Na trzeciej lokacie po pierwszym weekendzie zmagań plasuje się Krista Parmakoski. Reprezentantka gospodarzy ma tylko jedno “oczko” mniej od Bjoergen.

Justyna Kowalczyk, dzięki zajęciu 16. i 9. miejsca, jest obecnie jedenastą zawodniczką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dorobek Polki to 44 punkty. Tuż przed biegaczką z Kasiny Wielkiej plasuje się Niemka Nicole Fessel (45 punktów).

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata kobiet

PŚ Mężczyzn:

Na pozycji lidera po pierwszym weekendzie Pucharu Świata mężczyzn może się rozgościć Calle Halfvarsson. Szwed był drugi w sobotnim sprincie, a w niedzielę dobiegł do mety na siódmej pozycji, gromadząc 116 punktów. To pozwoliło mu na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu ex aequo plasują się Norweg Paal Golberg (zwycięzca sprintu) i Fin Iivo Niskanen (zwycięzca biegu na 10 kilometrów).

Pięć kolejnych lokat poza podium należy do reprezentantów Norwegii, którzy w Kuusamo udowodnili, że nadal będą się liczyć w Pucharze Świata. Obrońca kryształowej kuli, Martin Johnsrud Sundby, jest szóstym biegaczem klasyfikacji generalnej (60 punktów).

Reprezentanci Polski nie punktowali.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata mężczyzn

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.