Szwedzi idą śladem Norwegów. Zawody w Kanadzie bez reprezentantów Trzech Koron

fot: M. Rudzińska

fot: M. Rudzińska

Reprezentanci Szwecji, podobnie jak Norwegowie, nie wystartują w zawodach Pucharu Świata, które zaplanowano na ten weekend w Quebecu (14-15 marca) i na przyszły tydzień w Canmore (20-22 marca). To oznacza, że dla biegaczy z Kraju Trzech Koron sezon już się zakończył.

Szwedzka Federacja Narciarska poszła śladem Norwegów i podjęła decyzję o wycofaniu swoich zawodników z kończących sezon zawodów w Quebecu i Canmore. Wcześniej informowano, że do Kanady nie pojadą jedynie reprezentanci Szwecji specjalizujący się w biegach dystansowych, ale ostatnie wydarzenia sprawiły, że tamtejszy związek narciarski postanowił dmuchać na zimne i sprowadzić do kraju także tych zawodników, którzy przebywali już w Ameryce Północnej i czekali na rozpoczęcie Sprint Touru.

 – Decyzję podjęliśmy dziś po długich dyskusjach, ponieważ sytuacja ciągle się zmienia. Dzięki informacjom, które posiadamy wiemy, że jest to w pełni uzasadniona decyzja. Nie chcemy ryzykować, że nasi zawodnicy nie będą mogli wrócić z Kanady. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy, że już dziś wracają do domu – czytamy w komunikacie prasowym.

Źródło: Expressen