Szwajcarzy stawiają na nowego trenera!

SAM_2986Szwajcarski Związek Narciarski jako pierwszy podał składy kadr i sztabów szkoleniowych na sezon 2015/2016. Największą niespodzianką jest nowy trener kadry narodowej.

Martin Kuenzle nie będzie już trenerem szwajcarskiej kadry skoczków narciarskich – poinformował Berni Schoedler, dyrektor Szwajcarskiego Związku Narciarskiego. Byłego szkoleniowca zastąpi Pipo Schoedler, który do tej pory zajmował się treningami z kadrą rywalizującą w Pucharze Kontynentalnym. Jego asystentem będzie Ronny Hornschuh, były skoczek a niedawno szkoleniowiec Niemieckiego Związku Narciarskiego. Ten sztab ma rozpocząć trzy letnie przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku.

Kuenzle nie zostanie jednak całkowicie odsunięty od skoków. Schoedler postanowił wykorzystać jego zdolności i przekazać mu pod opiekę młodzież. – Nasz najbardziej doświadczony trener powróci do pracy z młodzieżą, co jest niezwykle cenne dla naszych młodych zawodników powiedział dyrektor związku. Były szkoleniowiec jest zadowolny z powierzonego mu zadania.  Z niecierpliwością czekam na kolejne wyzwania z młodzieżą, dzięki którym będę mógł nawet zimą częściej pracować w Szwajcarii – przyznał Kuenzle. Nowy szkoleniowiec, Pipo Schoedler również jest zaszczycony nową rolą i jest pewny, że współpraca z Hornschuhem przyniesie wielkie sukcesy.

Decyzji w sprawie kontynuacji kariery nie podjął jeszcze Simon Ammann. Szwajcar znalazł się jednak w kadrze narodowej, podobnie jak jego młodszy kolega Gregor Deschwanden. Samotnie w kadrze A znajduje się Killian Peier.

Reprezentacja Szwajcarii na sezon 2015/2016:

Kadra Narodowa:

– Simon Ammann,
– Gregor Deschwanden.

Kadra A:

– Killian Peier.

Kadra B:

– Luca Egloff,
– Marco Grigoli,
– Pascal Kaelin,
– Gabriel Karlen,
– Andreas Schuler.

Kadra C:

– Tobias Birchler (1997, Einsiedeln).

Źródło: Skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.