Szwajcarzy ogłosili kadry w narciarstwie alpejskim na sezon 2016/2017

fot.: theguardian.com

fot.: theguardian.com
fot.: theguardian.com

Poznaliśmy już składy szwajcarskich kadr narciarstwa alpejskiego na sezon 2016/2017. Szwajcarski Związek Narciarski opublikował pełną listę grup szkoleniowych, które zostały wybrane przez dyrektora narciarstwa alpejskiego Stéphana Cattina wspólnie z głównymi trenerami kadr Hansem Flatscherem (kobiety), Thomasem Staufferem (mężczyźni) oraz Beatem Tschuorem (juniorzy).

Kadra narodowa mężczyzn na poprzedni sezon składała się z 5 zawodników. Tak samo liczna będzie również w sezonie 2016/2017. Pozostali w niej Beat Feuz, Carlo Janka i Patrick Küng, a dołączyli z niższych kadr Daniel Yule (kadra A) oraz Justin Murisier (kadra B). Do kadry A przesunięto Sandro Villetę, który przedwcześnie zakończył sezon  z powodu kontuzji odniesionej w styczniu w Val Gardena, a także Gino Caviezel, który w poprzednim sezonie spisywał się nieco poniżej oczekiwań. W dalszym ciągu w kadrze A pozostają Luca Aerni, Mauro Caviezel i Marc Gisin. Z kadry B awansowali do niej Thomas Tumler Ralph Weber i Ramon Zenhäusern. Szeregi 20-osobowej kadry B zasilił natomiast Manuel Pleisch, dla którego zabrakło tym razem miejsca w kadrze A. Kadra C mężczyzn składa się z 19. zawodników.

Pełny skład kadr męskich na sezon 2016/2017

Lara Gut, Wendy Holdener i Fabienne Suter – te zawodniczki tworzyły dotychczas kadrę narodową kobiet. Na kolejne miesiące dołączą do nich Denise Feierabend i Corinne Suter (obie z kadry B) oraz Michelle Gisin (kadra A). Niezbyt liczna będzie kadra A – jedynie 3-osobowa, ale to i tak o dwie zawodniczki więcej w porównaniu z poprzednim sezonem, kiedy jedyną narciarką w tej kadrze była wspomniana już Michelle Gisin. Znalazły się w niej Charlotte Chable, Joanna Hählen i Rachel Kopp, które wcześniej były częścią kadry B. Kadra B kobiet składać się będzie z 10 zawodniczek, zaś kadra C z 17 pań.

Pełny skład kadr kobiet na sezon 2016/2017

Źródło: swiss-ski.ch

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.