Szwajcarska ofensywa. Ammann znów chce być najlepszy, Peier oczekuje sukcesu w Einsiedeln

Wiemy już, co sprawiło, że Simon Amman postanowił kontynuować karierę. Szwajcar spróbował zamienić narty Fischera na Slatnara. – Testy nart z butami karbonowymi wypały dobrze i dały mi motywację – powiedział Ammann.

Szwajcaria odlicza dni do rozegrania kolejnych zawodów Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. W Einsiedeln wystąpią najlepsi skoczkowie świata. Jak zauważają ich media, najlepszym zawodnikiem w stawce jest Kamil Stoch, ale ich zawodnikom nie brakuje woli walki. Szczególnie Simonowi Ammannowi, który od kilku sezonów nie osiąga znaczących sukcesów, ale mimo to kontynuuje karierę. – Ostatnia zima była bolesna – przyznawał czterokrotny mistrz olimpijski podczas konferencji przed LGP w Einsiedeln. Szwajcar postanowił jednak kolejny raz wypróbować nowinki techniczne. – Nie chcę już opierać się na samych butach karbonowych – poinformował Ammann. Do wspominanych  butów, o których mówiło się minionej zimy, dołączył zmianę nart na te firmy Slatnar. – Testy nart z butami karbonowymi wypały dobrze i dały mi motywację – powiedział Ammann. – Jestem bardzo zmotywowany i w świetnej formie fizycznej – dodawał.

Debiut w tegorocznym cyklu Grand Prix mistrz świata z Sapporo 2007 ma już za sobą. W Hinterzarten zajął dwudzieste szóste miejsce. – Cieszę się, że mam z kim rywalizować w kraju – podsumował trzecie miejsce w konkursie Killiana Peiera. Ten od początku lata błyszczy formą, a przed zawodami we własnym kraju, ma chrapkę na większy sukces. – Początek sezonu na najwyższych miejscach, to coś wspaniałego. To dodaje mi pewności siebie przed startem w Einsiedeln – powiedział Peier. – Rozwój kolegów napędza Simona – przyznał z kolei szkoleniowiec Szwajcarów Berni Schoedler. Lepsza forma Killiana może być efektem świetnej współpracy w sztabie szkoleniowym. Powrócił do niego austriacki serwisem Gerhard Hofer, który współpracował ze szwajcarską kadrą m.in. w czasie, kiedy Simon Ammann zdobywał dwa złote medale w Vancouver. – Cieszę się, że trenerzy na wszystkich szczeblach pracują z dużą pasją i zaangażowaniem. Jestem tez zadowolony, że Hofer wrócił – powiedział trener Schoedler. Czy Szwajcarzy pokażą moc w Einsiedeln? I wreszcie, czy uda im się pokazać siłę zimą?

Źródło: twitter.com/SGP_Einsiedeln / blick.ch / informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.