Szwajcarscy wybrańcy na rozpoczęcie PŚ

fot. Luca Pedroni / CC BY ND

fot. Luca Pedroni / CC BY ND
fot. Luca Pedroni / CC BY ND

Szwajcarski Związek Narciarski ogłosił nazwiska zawodników i zawodniczek nominowanych do startu na inaugurację alpejskiego PŚ w Sölden. Helwetów reprezentować będzie w Austrii łącznie 15 alpejczyków i alpejek.

Bardzo niską średnią wieku – 21 lat –  ma drużyna kobiet, która składa się z 7 narciarek. Najstarsza wśród nich to Lara Gut, która będzie bronić w przyszłym sezonie głównego trofeum – dużej Kryształowej Kuli. Poza nią w składzie znalazły się Wendy Holdener, Simone Wild, Rahel Kopp, mistrzyni świata juniorów w gigancie Jasmina Suter oraz dwie najmłodsze 18-letnie Mélanie Meillard i Aline Danioth. Cztery ostatnie zapewniły sobie występ w Sölden po wewnętrznych kwalifikacjach, które odbyły się w Saas Fe.

Wśród mężczyzn pewne miejsce w składzie na gigant na lodowcu Rettenbach mieli Carlo Janka, Justin Murisier, Gino Caviezel i Loic Meillard. Kwalifikacje wyłoniły kolejną czwórkę, w której są Sandro Jenal, Elia Zurbriggen mistrz świata juniorów w tej konkurencji Marco Odermatt i debiutant w zawodach tej rangi Pierre Bugnard.

Źródło: swiss-ski.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.