Szwajcarscy biathloniści mają nowego trenera. To były medalista mistrzostw świata

fot. Martin Lee

fot. Martin Lee

Alexander Wolf został nowym szkoleniowcem męskiej reprezentacji Szwajcarii w biathlonie. 41-latek przejmie tę funkcję od Joerna Wollschlaegera.

W środę Szwajcarski Związek Biathlonu ogłosił zmianę na stanowisku trenera kadry narodowej biathlonistów. Pełniącego tę rolę od sezonu 2013/14, Niemca Joerna Wollschlaegera, zastąpi jego rodak – były zawodnik Alexander Wolf, który pracę rozpocznie od maja. 

Do tej pory 41-latek trenował niemiecką młodzież, natomiast teraz nie ukrywa on podekscytowania przed objęciem nowej funkcji. – Z niecierpliwością czekam na nowe wyzwanie. Szwajcarska drużyna jest ambitna i ma dobrą mieszankę młodych, dzikich i bardzo doświadczonych sportowców – mówi. 

Wolf w swojej karierze, którą zakończył w 2013 roku, zdobył dwa brązowe medale na mistrzostwach świata w 2008 roku, stając na podium w biegu pościgowym i sztafecie. Triumfował także trzykrotnie w zawodach Pucharu Świata, a jego najlepszym wynikiem w klasyfikacji generalnej głównego cyklu jest 12. miejsce w sezonie 2005/06.

Źródło: sport1.de, informacja własna