Sztafeta w Canmore bez Polek

Choroba Kingi Zbylut wykluczyła ze startu w rywalizacji sztafet 4×6 kilometrów reprezentację Polski. Jeśli zawody dojdą do skutku, to po raz pierwszy w tym sezonie w biegu sztafetowym nie zobaczymy biało-czerwonych biathlonistek.

Niskie temperatury panujące w Canmore nie ułatwiają życia biathlonistkom i biathlonistom. Kinga Zbylut, która była jedną z czwórki zawodniczek powołanych na Puchary Świata za Oceanem, rozchorowała się i nie ma możliwości, aby wystartowała w dzisiejszej rywalizacji sztafet. Polka już wczoraj miała wysoką gorączkę i zrezygnowała ze startu w biegu indywidualnym. Sytuacja nie uległa poprawie i dlatego w biegu sztafetowym po raz pierwszym w tym sezonie nie zobaczymy biało-czerwonych, o ile oczywiście rywalizacja dojdzie do skutku.

Według prognoz termometry w Canmore mogą wskazać nawet -18 stopni Celsjusza (odczuwalna temperatura nawet -25 stopni), a według przepisów IBU zawody mogą zostać odwołane gdy temperatura mierzona w najzimniejszym punkcie trasy spada poniżej -20 stopni Celsjusza.

Początek rywalizacji sztafet zaplanowano na godzinę 20:30 (mężczyźni) i 22:45 (kobiety).

Źródło: biathlon.pl / Polski Związek Biathlonu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.