Sztab szkoleniowy trenera Andreasa Feldera w komplecie

APA-FOTO: ROBERT PARIGGER

fot.: Robert Parigger

Po niedawnych kłopotach Andreasa Feldera z doborem osób do sztabu szkoleniowego austriackiej kadry A w skokach narciarskich nie ma już śladu. Trener od nowego sezonu będzie mógł liczyć na pomoc dwóch doświadczonych szkoleniowców, którzy mają za sobą lata praktyki z zawodnikami. 

Wraz z końcem sezonu 2018/2019 sztab szkoleniowy Andreasa Feldera opuściło dwóch jego asystentów: Florian Liegl i Florian Schabereiter. W mediach pojawiały się różne spekulacje. Wypowiadał się m.in. Werner Schuster, który stwierdził, że z obawą patrzy na to, że dwóch zaufanych asystentów Feldera odchodzi z jego grupy. Ostatecznie głos zabrali również sami zainteresowani. Liegl przyznał, że chce rozpocząć indywidualną praktykę trenerską, a Schabereiterowi przeszkadzała długa rozłąka z rodziną.

Dziś już wiadomo kto zastąpi wyżej wspomnianą dwójkę i wesprze trenera Andreasa Feldera w przygotowaniach grupy zawodników do nowego sezonu. Pierwszy to Harald Diess, który od 2005 r. jest trenerem klubu Salzburg-Rif, a od 2015 r. trenuję trzecią grupę szkoleniową w austriackim związku narciarskim. Drugim asystentem Feldera został Robert Treitinger, który może się pochwalić w swoim życiorysie byciem szkoleniowcem reprezentacji Francji w skokach narciarskich.

Źródło: tt.com/Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.