Szpital w słoweńskich skokach. Tilen Bartol przeszedł zabieg kolana

Reprezentacja Słowenii w skokach narciarskich nie ma ostatnio najlepszego okresu. Gorazdowi Bertonceljowi wyrósł problem nawarstwiających się kontuzji. Po urazie kostki Petera Prevca, zabiegowi musiał poddać się także Tilen Bartol. To komplikuje nieco przygotowania do zimowych startów zawodnika.

Różnicę pomiędzy kontuzjami Prevca i Bartola stanowi przede wszystkim to, że dolegliwość była obecna u 21-latka już wcześniej, ale Słoweniec odkładał w czasie poddanie się zabiegowi artroskopii, która miała ją wyeliminować. Uraz kostki Prevca pojawił się nagle, był też dużo poważniejszy niż początkowo zakładano. Bartol zmagał się ze stanowiącą problem, uszkodzoną łąkotką już poprzedniej zimy.

Teraz Bartola czeka przymusowa przerwa, ale operacja umożliwi mu spokojne kontynuowanie kariery bez dyskomfortu podczas trenowania. Sam zawodnik w wypowiedzi cytowanej przez rtvslo.si stwierdził, że osiągnął już tego lata zadowalający go poziom, a po zabiegu będzie się starał powrócić do dobrej dyspozycji.

Największym osiągnięciem Bartola w zawodach Pucharu Świata jest osiągnięte 1 stycznia tego roku 5 miejsce w konkursie noworocznym w Garmisch-Partenkirchen. W tegorocznym cyklu Letniej Grand Prix nie zdobył ani jednego punktu.

Źródło: rtvslo.si/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.