Szpital także u niemieckich skoczkiń. Carina Vogt zerwała więzadła w kolanie

(fot. Jakub Balcerski/ sportsinwinter.pl)

(fot. Jakub Balcerski/ sportsinwinter.pl)

Carina Vogt to kolejna osoba ze świata niemieckich skoków narciarskich, której świat ostatnio nie oszczędził. Właśnie zakończyła się dla niej jakakolwiek szansa skakania w sezonie 2019/2020, a wszystko przez zerwanie więzadeł krzyżowych w prawym kolanie. 

Niemiecka zawodniczka upadła podczas poniedziałkowego treningu na skoczni w Stams. W wyniku tego wypadku doznała bardzo poważnego urazu – zerwanie więzadeł krzyżowych i z miejsca stała się kolejną ze skoczkiń Andreasa Bauera po Annie Ruprecht, z której nie może skorzystać w nadchodzącym sezonie. W kadrze pozostały de facto 2 zawodniczki w pełnej dyspozycji gotowe oddać się skokom – Juliane Seyfarth oraz Katharina Althaus. Do zdrowia wraca Svenja Wuerth, ale ta zawodniczka ma dzielić swoją aktywność także pomiędzy kombinację norweską.

Świat niemieckich skoków narciarskich przeżywa w ostatnich tygodniach fatalne chwile – kontuzjowani wśród mężczyzn są przecież także Andreas Wellinger, David Siegel i Severin Freund. Celami każdego z nich, a także wszystkich skoczkiń stały się domowe mistrzostwa świata w Oberstdorfie za niespełna 2 lata. Szczęście w nieszczęściu, że każdy z urazów do tamtej pory da się wyleczyć, a przygotowania dostosować dokładnie pod imprezę docelową.

Carina Vogt to jedna z najwybitniejszych skoczkiń świata. Ma na koncie złoto igrzysk olimpijskich w Soczi, 5 złotych medali mistrzostw świata zdobywanych na przestrzeni 4 lat, a także 2 zwycięstwa i 22 miejsca na podium w zawodach Pucharu Świata. W zawodach najwyższych rangi skacze od 2012 roku.

Źródło: infromacja własna/ instagram.com/ skispringen.com 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.