Szóste miejsce Hojnisz-Staręgi w Annecy

18:52, 31.08.2019 Daniel Topczewski

Monika Hojnisz-Staręga zajęła szóste miejsce w pokazowych zawodach "Martin Fourcade Nordic Festival" rozgrywanych we francuskim Annecy. Bieg wygrała Lisa Vitozzi, druga była Dorothea Wierer, a na najniższym stopniu podium stanęła Justine Braisaz.

Martin Fourcade Nordic Festival to nowe pokazowe zawody w letnim kalendarzu. W tym roku odbyła się pierwsza edycja, a w ich organizację od samego początku zaangażowany był właśnie Fourcade, który chciał stworzyć we Francji imprezę podobną do City-Biathlon w Wiesbaden czy do zawodów nartorolkowych Blink Festival.

Do Annecy, gdzie zorganizowano imprezę, Fourcade zaprosił światową biathlonową czołówkę. Zawodnicy mieli do pokonania pięć pętli po 1700 metrów i czterokrotnie pojawiali się na strzelnicy. W gronie zaproszonych znalazła się Monika Hojnisz-Staręga, która dzisiejszy bieg ukończyła na szóstym miejscu. Rywalizację wygrała Włoszka Lisa Vitozzi, która wygrała z przewagą 15 sekund nad swoją rodaczką Dorotheą Wierer. Trzecie miejsce zajęła Justine Braisaz (+43 sek). Francuzka długo liczyła się w walce o zwycięstwo, ale na ostatnim strzelaniu dwukrotnie spudłowała.

Czwarta była Kaisa Makarainen, a piąta Paulina Fialkova. Na siódmym miejscu finiszowała Celia Aymonier, a na ósmym Jekaterina Jurłowa-Percht.

Bieg mężczyzn z dużą przewagą wygrał Martin Fourcade, który był bezbłędny podczas ostatniej wizyty na strzelnicy. Francuz na ostatnich metrach mógł świętować razem z kibicami, bowiem jego rywale zostali daleko z tyłu. Na drugim miejscu finiszował Niemiec Benedikt Doll (+40 sek), a trzeci był Włoch Lukas Hofer (+46 sek). Czwarta był Johannes Thingnes Boe, piąty Quentin Fillon-Maillet, szósty Simon Desthieux, na siódmym miejscu sklasyfikowano Antonina Guigonnata, a ósmy był Dmitrij Małyszko.

Źródło: ski-nordique.net