Szok! Szczyrk z Pucharem Świata w skokach?!

SAM_3339Dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich – Walter Hofer, wyszedł z inicjatywą zaproponowania organizacji dodatkowego konkursu PŚ w Polsce. Zawody odbyłyby się już w styczniu 2016 roku na skoczni K-95 w Szczyrku Skalitem. Byłaby to już trzecia miejscowość obok Wisły i Zakopanego goszcząca najlepszych skoczków narciarskich.

Nasze małe “Tour de Pologne” rozpoczynałoby się w środę zawodami w Szczyrku, dalej program wyglądałby jak dawniej. Skoczkowie rywalizowaliby w czwartek na skoczni w Wiśle – Malince oraz w weekend na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. – W Beskidach mielibyśmy zatem dwa dni z Pucharem Świata. Jeszcze nie w weekend, ale w środę i czwartek. Elita zawitałaby do nas tuż po mistrzostwach świata w lotach na skoczni Kulm – powiedział Wąsowicz.

Najbliższe dni będą najbardziej istotne w rozwoju sytuacji, gdyż do 17 kwietnia trzeba złożyć oficjalną kandydaturę. Odbędą się więc rozmowy  z dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, do którego należy kompleks skoczni w Skalitem, a także z władzami miasta.

Dyrektor szczyrkowskiego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS zapewnia że obiekty w Szczyrku Skalite są dobrze przygotowane i gotowe na takie wyzwanie.   – To tylko kwestia dogadania szczegółów i określenia, czego się od nas oczekuje. COS jest na takie zawody gotowy – powiedział Grzegorz Kotowic.

Do tej pory najwyższej rangi imprezą przeprowadzoną na skoczni Szczyrk Skalite był konkurs Letniej Grand Prix w 2011 r. Dwa lata wcześniej rywalizowali tam młodzi skoczkowie podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży “Śląsk Beskidy 2009”. Na obiekcie odbywały się również Mistrzostwa Polski.

Źródło: sport.tvp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.