Szklarska Poręba bez Pucharu Świata!

fot. Polskatimes.pl
fot. Polskatimes.pl

Niestety, Międzynarodowa Federacja Narciarska skreśliła Szklarską Porębę z listy organizatorów Pucharu Świata w sezonie 2015/2016. Zawody miały odbyć się w dniach 16-17 stycznia 2016.

Puchar Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie gościł do tej pory dwukrotnie. Pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku i spotkał się z aprobatą FIS. Przedstawiciele federacji przedstawili wówczas organizatorom zawodów informacje, że w Szklarskiej potrzebną są innowacje. Puchar Świata powrócił jeszcze w sezonie olimpijskim (2014). Wstępnie zawody na Polanie Jakuszyckiej miały odbyć się także w przyszłym roku, ale grupa robocza komisji kalendarzowej zdecydowała się wycofać kandydaturę Szklarskiej Poręby na sezon 2015/2016. – Pomimo nieustających ostrzeżeń i rekomendacji, sytuacja nie została poprawiona, ani zmieniona – czytamy w liście FIS do Polskiego Związku Narciarskiego.

Przedstawiciele komisji biegów w FIS potwierdzili jednak, że Szklarska Poręba może wrócić do kalendarza na sezon 2016/2017, jeśli tylko wykonają potrzebne korekty na trasach. – Bez dwóch zdań będziemy chcieli doprowadzić do sytuacji, żeby Szklarska Poręba nie straciła jednak tego Pucharu Świata w biegach narciarskich. Chcemy, by w kraju rosło zainteresowanie biegami narciarskimi – powiedział Apoloniusz Tajner, prezes PZN.

Źródło: Eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Szklarska Poręba bez Pucharu Świata!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.