Sześciu Polaków rusza na podbój Stanów Zjednoczonych. Są dwa powroty

Screen: YouTube

Po rywalizacji w Willingen pucharowa karuzela przenosi się za Ocean. W pierwszych od 19 lat zawodach w Stanach Zjednoczonych nie zabraknie reprezentacji Polski. Trener Thomas Thurnbichler zdecydował, że w Lake Placid wystartuje sześciu Biało-Czerwonych. Względem zawodów w Niemczech Austriak zdecydował się na zmiany w składzie.

 

Screen: YouTube

Bez Kamila Stocha, ale za to z medalistą mistrzostw świata juniorów w USA

Szansę występu na Mackenzie Intervale (HS 127) otrzymali drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Dawid Kubacki, a także Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Jan Habdas oraz Tomasz Pilch. Ostatnia dwójka zastąpi będącego w słabszej dyspozycji Kamila Stocha, a także Jakuba Wolnego.

Dla Jana Habdasa będzie to pierwszy start w konkursach elity od rywalizacji w Zakopanem. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie 19-latek rywalizował w Whistler na mistrzostwach świata juniorów. Zdobywał tam dwa medale – brązowy w rywalizacji indywidualnej oraz srebrny wraz z kolegami z drużyny. Z kolei dla trzy lata starszego Pilcha będzie to powrót do Pucharu Świata od zawodów w Engelbergu. W późniejszym czasie Wiślanin pokazał się z dobrej strony m.in. na drugoligowym froncie, zajmując trzecie miejsce w japońskim Sapporo.

W stanie Nowy Jork odbędą się dwa konkursy indywidualne (18-19.02) oraz zawody duetów (18.02).

źródło: PZN