fot. Tomasz Markowski

Polski Związek Narciarski ogłosił nazwiska zawodników, którzy będą rywalizować w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams. Do Austrii uda się pięciu skoczków z kadry B oraz jeden z grupy bazowej.

fot. Tomasz Markowski

Sześciu Polaków na Stams

Sześciu polskich skoczków wystartuje w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams, które odbędą się 17 i 18 września. Polskę reprezentować będzie pięciu członków kadry B: Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Jan Habdas, Kacper Juroszek i Tomasz Pilch, oraz Klemens Murańka, należący do podhalańskiej grupy regionalnej. Ten ostatni podczas konkursów LPK w Lillehammer wywalczył dla Biało-Czerwonych dodatkowe miejsce startowe na zawody Letniego Grand Prix. Nie wykorzysta on go jednak osobiście podczas rywalizacji w Rasnovie, odbywającej się w tym samym terminie, co ta w Stams.

Po dwóch wrześniowych konkursach LPK w Lillehammer liderem cyklu jest Sonder Ringen, który triumfował wówczas dwukrotnie. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków jest Klemens Murańka, który z dorobkiem 60 punktów zajmuje szóstą lokatę.

Na weekend w Stams zaplanowano dwa konkursy mężczyzn. Rywalizację w Austrii skoczkowie zaczną od sobotnich treningów (8:30), a o 10:45 rozpoczną się zawody. Niedzielny konkurs ma wystartować o 10:00, a godzinę wcześniej ma odbyć się seria próbna.

Źródło: PZN