Sześcioro Polaków w Dreźnie, Eliza Rucka zadebiutuje w Pucharze Świata

Sześcioro reprezentantów Polski: cztery biegaczki i dwóch biegaczy wystartuje w zawodach Pucharu Świata, które w ten weekend odbędą się w niemieckim Dreźnie. Swój debiut na najwyższym szczeblu zaliczy Eliza Rucka.

Sprinterski weekend Pucharu Świata w Dreźnie to dla biegaczy i biegaczek pierwszy przystanek po zakończeniu cyklu Tour de Ski. Na ulicznej trasie w Niemczech odbędą się sprinty stylem dowolnym i sprinty drużynowe tą samą techniką, więc wiele czołowych postaci nie pojawi się za naszą zachodnią granicą. W Dreźnie nie zabraknie jednak reprezentantów Polski.

Polski Związek Narciarski na swoim koncie na Twitterze ogłosił skład kadry na najbliższe biegi Pucharu Świata. W Dreźnie pojawią się cztery podopieczne duetu trenerskiego Wierietielny i Kowalczyk oraz dwaj biegacze prowadzeni przez Lukasa Bauera. Kadrę kobiet stanowić będą Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta i Eliza Rucka, która zadebiutuje w zawodach najwyższej rangi. Panowie będą nieco mniejszą grupą, bowiem w Dreźnie wystartują tylko Kamil Bury i Maciej Staręga.

Źródło: PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.