Sześciokrotna mistrzyni świata zakończyła karierę

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Norweska biathlonistka Synnoeve Solemdal zakończyła karierę. Zawodniczka potwierdziła to w stacji telewizyjnej TV2.

Synnoeve Solemdal przyznała, że decyzja o zakończeniu kariery “chodziła jej po głowie” już wcześniej. – Myślałam o tym od dłuższego czasu – powiedziała. – Jestem bardzo zadowolona z tego, co osiągnąłam. Teraz jestem bardzo szczęśliwa, że podjełam decyzję o odejściu – dodała.

Norweżka to sześciokrotna mistrzyni świata – cztery razy w sztafecie i dwa w sztafecie mieszanej. Podczas światowego czempionatu zdobyła także brąz – również w rywalizacji drużynowej kobiet.

W zawodach najwyższej rangi 30-latka debiutowała 20 marca 2009 roku w Trondheim, gdzie zajęła 61. lokatę w sprincie.  W sezonie 2012/13 uplasowała się na dziesiątym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zwyciężając w głównym cyklu raz – w Hochfilzen.

Drugą, a zarazem ostatnią wygraną Solemdal był triumf, który odniosła równo rok po pierwszej wiktorii i miało to miejsce także w Hochfilzen i też w biegu pościgowym. Oprócz tego Norweżka stawała jeszcze trzy razy na podium, będąc dwukrotnie druga i raz trzecia.

Ostatnich kampanii była już zawodniczka klubu Tingvoll IL nie mogła zaliczyć do udanych. W minionym sezonie zakończyła rywalizację dopiero na 51. pozycji z dorobkiem zaledwie 88 punktów.

Teraz Solemdal ma w planach pójść na studia, które rozpoczną się jesienią, natomiast w przyszłości chciałaby zostać inżynierką.

Źródło: vg.no