Sześciokrotna mistrzyni świata zakończyła karierę

11:13, 06.04.2020 Julian Cieślak Aktualizacja: 11:35, 06.04.2020

Norweska biathlonistka Synnoeve Solemdal zakończyła karierę. Zawodniczka potwierdziła to w stacji telewizyjnej TV2.

Synnoeve Solemdal przyznała, że decyzja o zakończeniu kariery "chodziła jej po głowie" już wcześniej. - Myślałam o tym od dłuższego czasu - powiedziała. - Jestem bardzo zadowolona z tego, co osiągnąłam. Teraz jestem bardzo szczęśliwa, że podjełam decyzję o odejściu - dodała.

Norweżka to sześciokrotna mistrzyni świata - cztery razy w sztafecie i dwa w sztafecie mieszanej. Podczas światowego czempionatu zdobyła także brąz - również w rywalizacji drużynowej kobiet.

W zawodach najwyższej rangi 30-latka debiutowała 20 marca 2009 roku w Trondheim, gdzie zajęła 61. lokatę w sprincie.  W sezonie 2012/13 uplasowała się na dziesiątym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zwyciężając w głównym cyklu raz - w Hochfilzen.

Drugą, a zarazem ostatnią wygraną Solemdal był triumf, który odniosła równo rok po pierwszej wiktorii i miało to miejsce także w Hochfilzen i też w biegu pościgowym. Oprócz tego Norweżka stawała jeszcze trzy razy na podium, będąc dwukrotnie druga i raz trzecia.

Ostatnich kampanii była już zawodniczka klubu Tingvoll IL nie mogła zaliczyć do udanych. W minionym sezonie zakończyła rywalizację dopiero na 51. pozycji z dorobkiem zaledwie 88 punktów.

Teraz Solemdal ma w planach pójść na studia, które rozpoczną się jesienią, natomiast w przyszłości chciałaby zostać inżynierką.

Źródło: vg.no