Szczery Kamil Stoch: “Zima zaczyna się w Kuusamo”

Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Kamil Stoch podczas pierwszego dnia nowego sezonu w skokach nie skakał rewelacyjnie, ale nie miał marsowej miny. W kwalifikacjach zajął jedenaste miejsce. – Wrażenia pozytywne – przyznał w rozmowie na skoczni Stoch.

Nasz trzykrotny mistrz olimpijski na skoczni zaprezentował się dzisiaj dobrze, ale bez błysku. Jak się okazuje, potrafił jednak czerpać radość z dzisiejszej “wizyty” na skoczni. – Dobrze jest znowu poczuć pod nartami śnieg. Co prawda jest trochę oszukiwany, ale to śnieg – żartował Kamil Stoch. O śniegu właśnie sporo mówiono dzisiaj na obiekcie im. Adama Małysza. Czterech zawodników zaliczyło upadki. Sztuczny śnieg nie pozwala na idealne przygotowanie ze skoku. Dawid Kubacki stwierdził, że w tym roku jest lepiej. – Nie chcę porównywać sytuacji rok do roku. Wtedy była inna pogoda i dzisiaj inna – skomentował z kolei Stoch. – Jak na tą aurę, którą mamy teraz, skocznia jest dobrze przygotowana. Można skakać ponad 130 metrów i lądować telemarkiem – dodał.

Chociaż Kamil nie miał zarzutów do przygotowania skoczni, to nie miał wątpliwości, że zimy jeszcze w Wiśle nie czuć. – Zima zaczyna się w Kuusamo, ale fajnie jest zaczynać przed własną publicznością i na skoczni, którą znamy – mówił wicemistrz świata. Stoch przyznał, że trzeba było uważać przy lądowaniu. Taka sugestia padła nawet z ust trenera. – Oczywiście najważniejsze to oddać dobry skok, potem dopiero zadbać o bezpieczne lądowanie. To normalne w takich warunkach, że trzeba uważać przy lądowaniu i zachować pewne rezerwy.

Jak swoje skoki ocenił dzisiaj mistrz? – Były dobre, ale bez jakieś super energii. To było jednak normalne, bo dzisiaj rano zrobiliśmy jeszcze trening motoryczny. Chodziło to, aby złapać po prostu dobre czucie, poczuć śnieg pod nartami i atmosferę. Zobaczymy co dalej – zakończył.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.