Szczepan Kupczak trenuje w kraju. “Ostatni tydzień minął dosyć intensywnie”

no

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Od niedawna Szczepan Kupczak trenuje z reprezentacją Czech. Polski zawodnik był już na zgrupowaniu za naszą południową granicą, ale ostatnie dni spędził w kraju, w swoich rodzinnych stronach.

Jeszcze nie wiadomo, czy sytuacja związana z pandemią koronawirusa pozwoli na rozegranie cyklu Letniego Grand Prix. Zawodnicy przygotowują się już do możliwego sezonu letniego oraz w dalszej perspektywie do zimowej rywalizacji. Na początku czerwca Szczepan Kupczak wraz z reprezentacją Czech był na zgrupowaniu w Libercu. W poprzednim tygodniu trenował w Polsce. – Ostatni tydzień minął dosyć intensywnie, i to nie tylko jeśli chodzi o trening (a w tym okresie jest on najbardziej zajmujący) – napisał Kupczak w mediach społecznościowych.

Polski kombinator myślał także nad tym, co byłoby, jakby wszystko przebiegało zgodnie z planem, bez przeszkód w przemieszczaniu się w związku z pandemią. – Gdybym trenował od kwietnia, bez stałego miejsca pobytu i codziennie przemieszczał z miejsca na miejsce, to mój kilometraż wskazuje, że leżałbym teraz na plaży w Barcelonie, Kalabrii lub Kalamacie.  Trochę posmutniałem na tę myśl, ale wyglądając za okno przeszło mi bardzo szybko, wszak u nas też jest pięknie – przyznał reprezentant Polski.

źródło: Facebook Szczepana Kupczaka