Szczepan Kupczak powraca do zdrowia

szczepan-kupczak-111Szczepan Kupczak okazał się objawieniem ubiegłego sezonu. Wszystko było dobrze dopóki Polak w Ramsau nie nabawił się kontuzji barku. Uraz odnowił się podczas zawodów Letniego Grand Prix w Oberstdorfie.

W wywiadzie dla FIS Kupczak przyznał, że wypadek w Oberstdorfie był bardzo pechowy. Kontuzja barku odnowiła się podczas najlepszego skoku Letniego Grand Prix. Rehabilitacja trwa do tej pory. Nie tylko reprezentant Polski ma ostatnio problemy z barkiem. Taki sam uraz ma zwycięzca Letniego Grand Prix Jarl Magnus Riiber. Dla kombinatorów oznacza to długotrwałą rehabilitację.

Kupczak powiedział również, że dużo czasu spędza na siłowni, aby jego nogi były tak silne jak to tylko możliwe. Ostatnio Szczepan Kupczak był uczestnikiem zgrupowania reprezentacji w Wałczu, gdzie głównie trenował na rowerze. Ważne będzie także budowanie formy biegowej na nartorolkach.

Polak jest dobrej myśli i ma nadzieję, że od samego początku będzie mógł rywalizować w zawodach Pucharu Świata, który rozpocznie się w Ruce 26 listopada. Polski kombinator nie chciał zdradzić swoich celów na przyszły sezon, wszystkiego dowiemy się w zimie.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.