Szczepan Kupczak kończy przygotowania do sezonu w Polsce

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Już tylko miesiąc został do rozpoczęcia nowego sezonu w kombinacji norweskiej. Szczepan Kupczak napisał w mediach społecznościowych, że jego przygotowania w Polsce dobiegają końca i w najbliższych dniach uda się do Skandynawii.

Losy nadchodzącego sezonu w sportach zimowych są bardzo niepewne. W Europie wzrasta liczba zakażeń koronawirusem. Start Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Ruce zaplanowany jest na 27 listopada. Przed kombinatorami najważniejszy okres przygotowań, które dodatkowo będą utrudnione.

W mediach społecznościowych Szczepan Kupczak opublikował zdjęcie z polskich gór. Polski kombinator opisał, że będzie brakować mu takich widoków, gdyż przenosi się do Skandynawii, gdzie będzie kontynuować przygotowania. – Ostatnie dni w Polsce przed sezonem. Już niedługo zbieram się na północ, będzie to miesiąc z ograniczonym dostępem do słońca i widoków jak poniżej. Trzeba więc nacieszyć oczy naszymi górami – napisał złoty medalista ostatnich mistrzostw Polski.

– Już teraz mogę powiedzieć, że mam za sobą jeden z najcięższych okresów przygotowawczych, mnóstwo przeciwności poświęceń i obciążenia na każdym poziomie, nie tylko fizycznym – dodał Kupczak. Dodatkowym wyzwaniem dla reprezentanta Polski jest przystosowanie się do metod treningowych czeskiej kadry, z którą przygotowuje się do sezonu.

https://www.facebook.com/Szczepan.kupczak/photos/a.234940607037002/891339521397104/

źródło: Szczepan Kupczak – Official Facebook