Szczepan Kupczak chce zamknąć drzwi za złym rozdziałem kariery

Kontuzje przeszkodziły Szczepanowi Kupczakowi w rozwoju kariery kombinatora norweskiego. Przed sezonem olimpijskim reprezentant Polski udzielił wywiadu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Szczepan Kupczak na początku został zapytany o kontuzję barku. Polak przyznał, że chce zapomnieć o kontuzji. Operacja powiodła się szczęśliwie, podobnie jak długo trwająca rehabilitacja. Kupczak powiedział, że jest gotowy zamknąć ten rozdział swojej kariery. Podczas kontuzji Kupczak cieszył się każdym dniem, kiedy mógł trenować. Jego siłownią był jego własny pokój.

Obecnie polski kombinator ma jeszcze wiele rzeczy do poprawy. Chciałby jeszcze bardziej udoskonalić swoje skoki, a także pracować nad umiejętnościami biegowymi. Najbliższe zgrupowania reprezentacji Polski odbędą się w Planicy i Oberhofie. Szczepan Kupczak będzie startować w zawodach Letniego Grand Prix.

Największym celem Polaka jest przygotowanie najwyżej formy na sezon zimowy. Kwalifikacja na igrzyska olimpijskie jest dla Szczepana Kupczaka priorytetem. W wywiadzie Kupczak chwalił nowego trenera polskiej kadry. Reprezentant Polski podkreślił, że Danny Winkelmann ma wiele wartościowych pomysłów i posiada olbrzymią wiedzę.

Na koniec Kupczak dodał, że sam musi pracować nad swoim językiem angielskim do lepszej komunikacji z trenerem. Winkelmann zaś zaczyna uczyć się języka polskiego, przez co zdarzają się zabawne sytuacje.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.