Sytuacja w Pucharze Świata przed Mistrzostwami Świata w Lahti

kamil stochZa nami kolejne zawody w Azji, które tym razem odbyły się w Korei Południowej, a dokładnie w Pjongczang. Dwa konkursy można zaliczyć do udanych dla Polski, gdyż na podium mogliśmy oglądać Kamila Stocha oraz Macieja Kota. Również w Pucharze Narodów nadal prowadzimy z ogromną przewagą.

Po dwóch konkursach indywidualnych na skoczniach w Pjongczang żółtą koszulkę lidera nadal utrzymał nasz reprezentant, czyli Kamil Stoch. W środę dwukrotny złoty medalista olimpijski z Soczi uplasował się na trzecim miejscu, a w czwartek poradził sobie nieco gorzej i został sklasyfikowany na szóstej lokacie. Stoch dotychczas na swoim koncie zgromadził 1280 punktów. Drugie miejsce utrzymuje zawodnik pochodzący z Austrii – Stefan Kraft, który do lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata traci już tylko 60 punktów. Podczas konkursów w Korei Południowej reprezentant Austrii wspaniałymi występami (1 oraz 2 miejsce) odrobił wcześniejszą stratę punktową do Kamila Stocha. Również trzecie miejsce pozostało niezmienione i należy do Daniela Andre Tandego. Norweg zgromadził 1119 punktów. W ten sposób do drugiej pozycji traci 101 punktów, a do zdobycia koszulki lidera całego cyklu 161 oczek. Maciej Kot po zwycięstwie w czwartkowym konkursie umocnił się na piątej pozycji, mając aktualnie 883 punkty. Jednak szósty Andreas Wellinger, który w ciągu ostatnich tygodni prezentuje dobrą formę, nie zamierza się łatwo poddać w walce z Kotem. Reprezentant Niemiec do Polaka aktualnie traci tylko 35 punktów. Niestety po zawodach w Pjongczang z pierwszej dziesiątki wypadł Piotr Żyła na rzecz Petera Prevca. Słoweniec wyprzedził kadrowicza z Polski o 30 punktów. Dawid Kubacki (299 pkt) utrzymał lokatę 19. w klasyfikacji generalnej, również Jan Ziobro (119 pkt) nadal jest 27. Niestety Stefan Hula (110 pkt) zanotował spadek na 30. pozycje.

Aktualna klasyfikacja generalna Pucharu Świata.

Jeżeli chodzi o klasyfikacje Pucharu Narodów, to na prowadzeniu nadal znajduje się reprezentacja Polski z dorobkiem wynoszącym 4383 punktów. Jest to kolejny rekord w ilości zdobytych punktów w historii przez naszą drużynę. Podczas ostatnich dwóch konkursów w sumie zdobyliśmy 298 punktów. Drugą lokatę z 434 punktami straty do Polaków zajmują Austriacy. Z kolei trzecia pozycja należy do drużyny Niemiec, która łącznie zdobyli 3931 punktów w klasyfikacji Pucharu Narodów. Niemcy aktualnie do drugiego miejsca tracą już tylko 18 oczek.

Aktualna klasyfikacja generalna Pucharu Narodów.

Przed nami najważniejsze zawody w tym sezonie zimowym dla skoczków narciarskich, ponieważ to właśnie w przyszłym tygodniu odbędą się Mistrzostwa Świata w Lahti. Czy zawodnicy z czołowych lokat klasyfikacji generalnej będą triumfatorami tych Mistrzostw? Wszystko okaże się niebawem.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.